Powierzchnia skrawająca wiertła koronowego jest mniejsza, niż typowego wiertła krętego. Dlatego wiercenie jest precyzyjne i generuje znacznie mniej urobku

W porównaniu do popularnych wierteł krętych, stosowanych powszechnie w warunkach warsztatowych i przy pracach remontowo-budowlanych, wiertła koronowe skrawają tylko ostrzami, umieszczonymi na obwodzie. Wiertło koronowe ma kształt rury i jest puste w środku, co pozwala na zminimalizowanie ilości urobku, powstającego podczas wiercenia.

Mówiąc obrazowo, po wywierceniu otworu np. o średnicy 600 mm w betonowej ścianie o grubości 30 cm, wewnątrz wiertła koronowego pozostanie walec z betonu, który najczęściej zostaje wyciągnięty z otworu razem z wiertłem. W ten sposób niemal cała objętość materiału usuwanego z wierconego otworu pozostaje nienaruszona, a jedynie niewielka jej część wydostaje się podczas wiercenia w postaci sypkiej. Aby ograniczyć pylenie (a nawet całkowicie je zniwelować) stosuje się wiercenie na mokro.

Diamentowe wiertła koronowe umożliwiają wiercenie w szerokim spektrum materiałów budowlanych, wśród których wymienić należy np. beton zbrojony, żelbeton, beton, plastobeton, kamień naturalny i sztuczny, asfalt, świeży beton, silikat, cegły, pustaki ceramiczne, gazobeton. Wiercenie w niektórych materiałach wymaga dedykowanych wierteł koronowych.

Zapraszamy do kontaktu meilowego – prosimy o podanie szczegółów wiercenia, a my odezwiemy się jak najszybciej.

Wiercenie w betonie Diamentowe wiertła koronowe Wysoka precyzja wiercenia, profesjonalne narzędzia
Wiercenie w betonie to poważna sprawa. Opisz zlecenie, a chętnie się nim zajmiemy!